ZEHİRLİSUFORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZEHİRLİSUFORUM

bilgisayar,program,donanım,güvenlik,internet....

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İnternet Ayarları

YazarMesaj
blackfear
Admin
Admin
blackfear

İnternet Ayarları Empty
MesajKonu: İnternet Ayarları   İnternet Ayarları Icon_minitimeCuma Şub. 15, 2008 9:08 pm

-posta Dağıtım Listesinin Oluşturulması:E-posta dağıtım listesi birden çok alıcının ve üyelerin e-posta adreslerini içerir.Kullanım listeye mesaj yolladığında listedeki bütün üyeler o mesajı alırlar. Kurulum sırasında şirketinizin adıyla bir dağıtım listesi yaratılır. Bütün kullanıcılar bu dağıtım listesinin üyeleridir. Sizin şirketinizin yapısını destekleyen ek dağıtım listeleri de oluşturabilirsiniz. Örneğin bütün yöneticiler ve diğer bütün satış personelleri için bir dağıtım listesi hazırlanabilir.Müşteri listesi gibi dış alıcıları içeren bir liste de oluşturulabilir. Bu, ortak özelliklere sahip birden fazla kullanıcı ile iletişimi kolaylaştıracaktır.İç e-posta alıcılarının eklenmesi:Yalnız iç kullanıcı hesaplarından oluşan bir liste oluşturmak için listeye bir isim ver ve sonra kullanıcı hesaplarını ekleyiniz.Dış E-posta alıcılarının eklenmesiDağıtım listesine dış alıcıları eklemek için dış alıcıları Small Business Server adres kitabına eklemelisiniz. Bu kaydı Microsoft Exchange Server içinde custom recipient (özel alıcı) kavramını kullanarak oluşturabilirsiniz.Custom recipient, Internet E-posta adresine işaret eder.İNTERNET’E BAĞLANMAKInternet bağlantısı Internet sitelerine ulaşım sağlamanın yanı sıra elektronik posta alışverişine de olanak sağlar. Bu modülde Internet'e bağlanmayı ve Internet Domain i almayı öğreneceksiniz.Amaçlar:Bu modül sonunda aşağıdakileri öğrenmiş olacaksınız:· BackOffice Small Business Server'ın sağladığı Internet olanaklarını· Proxy Server'ın fonksiyonunuİnternet'e Bağlanmaya GirişInternet halka açık uluslararası bir ağdır. Bu ağ üzerinde hem şirketler hem de bireyler haberleşir, bilgi paylaşımı yaparlar. Şirketler Internet'i çoğunlukla e-posta alış-verişi için reklam amaçlı girişimleri için ve bilgi araştırması için kullanırlar.Small Business Server güvenli ve ucuz bir Internet erişimi sağlar. Small Business Server İnternet erişimi sağlamak için aşağıdaki componentlerle birlikte gelir.· Proxy Server : (Vekil Sunucu) Ağ ile Internet arasındaki iletişimi sağlar.· Llser Mailboxes : Kullanıcılamı Internet üzerinden posta alışverişini sağlar.Bir kullanıcı hesabı yarattığınız anda Small Business Server o kullanıcı için otomatik olarak posta kutusu (mailbox) oluşturur.· Microsoft Internet Explorer : Internet üzerindeki bilgileri görmenizi sağlayan bir gözatma ( browser ) aracıdır.
Bir ISP ile Anlaşmakİnternete erişebilmek için bir ISP ile anlaşmalısınız. ISP, müşterilerine Internet erişimi sağlayan bir şirkettir.Göz Önünde Bulundurulması GerekenlerISP'ler bağlantı çeşidi (çevirmeli ağ ya da sürekli bağlantı) ulaşım hızı gibi konularda çeşitli seçenekler sunarlar. Doğru seçimi yapmak için karar vermeden önce biraz düşünün.· Kullanıcı Sayısı : Kullanıcıların sayısı arttıkça İnternet trafiği de artar.· Internet Oturumlarının Sıklığı ve Uzunluğu : Internet, faks, dosya aktarımı ve e-mail gibi birçok haberleşme çeşidini destekler. Haberleşme yollarının sayısı arttıkça İnternet trafiği de artar.· Bağlantı Türü : Şirketin istediği bağlantı türü ISP ile yapacağınız anlaşmayı etkiler.Çevirmeli ağ tipindeki bağlantı için Small Business Server bir İnternet Bağlantı Sihirbazını sunar.ISDN bağlantısı için ISP ile doğrudan bağlantıya geçmelisiniz, çünkü Internet Bağlantı Sihirbazı bu durumda işe yaramaz.lnternet Domain Adı KaydetmeSmall Business Server, Domain Registration (domain kayıt) sihirbazı ile Internet’ten ikinci seviye bir isim almanızı sağlar. Şirketinizin Internet etki alanı adını aşağıdaki durumlarda kayıt ettirin:· Kendi ISP'niz Internet domain alanı isimleri veremiyorsa· Doğrudan Internet ile aracısız kayıt olmak istiyorsanız· Farklı bir Internet etki alanı adı almak istiyorsanızDomain Registration sihirbazını kullanabilmek için öncelikle Internet bağlantınızın olması gerekmektedir.Seçenek Açıklama:Company Domain Name: Şirketinizin Internet sayfasında görünmesini istediğiniz ad. Internet üzerinde aynısı olmayan bir ad olmalıdır. Eğer aynı adla başka bir etki alanı mevcut ise bu durum ortadan kalkana dek yeni bir isim girmeniz istenecektir.Company lnformation: Şirketin adresi, telefon ve faks numaraları.Company contact: Kayıt işlemlerini yapan kişi ve onun e-posta adresi. Bu kişiyönetsel haklara sahip biri olmalıdır, çünkü daha sonra sunucuya isimlerini yeniden kayıt ettirmek için bağlanabilmesi gerekebilir.
https://zehirlisu.yetkin-forum.com

İnternet Ayarları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-